Przejdź do treści

Przewodnicy Sztuki poszukiwani!
Centrum Sztuki WRO

Opis:

Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy chcą aktywnie wziąć udział w tworzeniu i praktykowaniu nowych rozwiązań pracy z dziełem, artystą i publicznością podczas międzynarodowych wydarzeń, poświęconych sztuce mediów - Biennale WRO 2021 REVERSO. W ramach Przewodów Sztuki chcemy wspólnie z wolontariuszami wypracować nowatorskie metody budowania relacji między dziełami sztuki a ich odbiorcami.

Zadania:

  • Współpraca z publicznością Biennale WRO 2021 REVRSO - bezpośrednio i w sieci.
  • Współpraca z artystami i gośćmi Biennale WRO - opieka w trakcie wydarzeń, informowanie i wydawanie materiałów, towarzyszenie na spotkaniach, odbiory z lotniska i dworca.
  • Pomoc przy produkcji wydarzeń, warsztatów i performansów .
  • Współpraca przy rejestracji foto i wideo wystaw oraz wydarzeń.

Czas trwania:

Rekrutacja stała

Dodatkowe informacje:

W Przewodach Sztuki można wziąć udział bez względu na wiek. Liczy się otwartość na doświadczenie sztuki i chęć współpracy z publicznością WRO 2021, zarówno poprzez kontakt bezpośredni jak i działania w sieci. Jeśli jesteś zainteresowany, wyślij CV na adres wolontariat@wrocenter.pl, w tytule e-maila wpisując REVERSO.

Korzyści dla wolontariusza:

  • Udział w Przewodach Sztuki - cyklu spotkań, warsztatów i wykładów, przygotowujących do roli Przewodnika Sztuki.
  • Zdobycie wiedzy z zakresu sztuki mediów i narzędzi komunikacji z widzem .
  • Aktywny udział w wystawach i wydarzeniach Biennale WRO 2021.
  • Zapoznanie się z podstawami user experience w kontekście wydarzeń kulturalnych.
  • Zdobycie doświadczenia jako Przewodnik Sztuki.
  • Zaświadczenie o udziale w warsztatach, wykładach oraz wolontariacie w ramach Biennale WRO 2021.

Miejsce wolontariatu:

50-052 Wrocław

Widok 7

Kategorie:

Kultura

Tagi:

Dla niepełnoletnich

Kontakt:

Lilianna Leń
wolontariat@wrocenter.pl
71 343 32 40, 511 819 393

Zobacz również

2021-10-30
Inne, Kultura
W dniach 30 października oraz 1 listopada br., przy wsparciu szeregu organizacji pozarządowych oraz środowisk szkolnych i akademickich, organizujemy po raz kolejny na terenie cmentarzy w całej Polsce dobroczynną kwestę. Zgromadzone środki zostaną wykorzystane na działalność statutową naszej Fundacji, a w szczególności w zakresie renowacji polskich grobów znajdujących się na terenie Ukrainy oraz innych obiektów stanowiących polskie dziedzictwo kulturowe na Kresach.
2021-10-28
Kultura, Osoby z niepełnosprawnością
To wydarzenie będzie niecodzienną okazją do międzynarodowej wymiany praktyk oraz doświadczeń teatralnych w środowisku penitencjarnym. Festiwal "Granice" to jedna z pierwszych tego typu inicjatyw w Europie, budująca platformę do podjęcia dialogu w obszarze teatru więziennego oraz promująca tę formę na szerszą skalę. W ramach festiwalu odbędą się pokazy pracy, spektakle, warsztaty, spotkania oraz dyskusje dotyczące różnych podejść do tematu teatru w więzieniu i jego przyszłości.