Przejdź do treści

Zdalny wolontariat w Don Vittorio - łączymy świat ludzi i zwierząt
Don Vittorio Foundation for Wild Animals

Opis:

Don Vittorio Foundation zajmuje się na co dzień ochroną dzikich zwierząt, poprzez m.in. budowę wybiegów dla najbardziej zagrożonych gatunków i współpracę z Poznańskim Zoo. Od pewnego czasu rozpoczęła również pracę nad programem Misie Dzieciom, mającemu na celu wsparcie przewlekle chorych dzieci, przebywających w szpitalach. Te dwie, różne od siebie misje fundacji, mają wspólny cel. Don Vittorio zbliża świat ludzi do świata zwierząt, pokazując przy tym, jak ważny jest kontakt człowieka z naturą.

Zadania:

 • Możesz zaangażować się w takie obszary działalności fundacji jak: grafika, informatyka, pisanie tekstów, social media, research, fundraising, współpraca z biznesem, promocja, tłumaczenia i fotografia.
 • Ze względu na zdalny charakter pracy, masz możliwość wybrania sobie zadań, które będziesz wykonywać oraz czasu i miejsca pracy.
 • Komunikujemy się przez platformę do pracy projektowej, na której możesz przypisać sobie zadanie, poznać innych wolontariuszy, czy porozmawiać o swoim zadaniu z koordynatorem wolontariatu.
 • Gwarantujemy profesjonalne podejście do wspólnej pracy, super atmosferę i dużą szansę na rozwój swoich umiejętności.

Czas trwania:

Rekrutacja stała

Dodatkowe informacje:

Szukamy osób - w wieku conajmniej 16 lat - samodzielnych - potrafiących zorganizować sobie czas pracy - odpowiedzialnych - kontaktowych - z choć niewielkim doświadczeniem w wybranych dziedzinach - mających dobry dostęp do internetu - potrafiących odnaleźć się w internetowej rzeczywistości - które mają co najmniej 2 godziny wolnego czasu tygodniowo przez min. 2 miesiące - chcących poznać realia pracy fundacji i zaangażować się w jej codzienną działalność - wrażliwych na krzywdę zwierząt i ludzi

Korzyści dla wolontariusza:

 • nabędziesz nowe umiejętności i rozwiniesz te już posiadane
 • nauczysz się pracy projektowej
 • zdobędziesz doświadczenie w pracy w fundacji i wzbogacisz swoje CV
 • poznasz nowych ludzi
 • sprawisz, że na wielu dziecięcych twarzach pojawi się uśmiech
 • przyczynisz się do ratowania zwierząt
 • dostaniesz szansę na wykonywanie zadań wymagających coraz większej odpowiedzialności
 • wolontariat będzie dostosowany do Twoich potrzeb - sam wybierasz czas, miejsce i zadania
 • siła sprawcza Twojej pracy napędzi Cię do działania

Kategorie:

Ekologia i zwierzęta Dzieci

Tagi:

Dla niepełnoletnich

Kontakt:

Anna Klimusz
wolontariat.donvittorio@gmail.com
883762020

Zobacz również

2021-03-03
Kultura
Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy chcą aktywnie wziąć udział w tworzeniu i praktykowaniu nowych rozwiązań pracy z dziełem, artystą i publicznością podczas międzynarodowych wydarzeń, poświęconych sztuce mediów - Biennale WRO 2021 REVERSO. W ramach Przewodów Sztuki chcemy wspólnie z wolontariuszami wypracować nowatorskie metody budowania relacji między dziełami sztuki a ich odbiorcami.
2020-06-18
Edukacja i wychowanie, Kultura

Celem kampanii społecznej "Wrocław na językach świata" jest umożliwienie obcokrajowcom przebywającym we Wrocławiu bezpłatnej nauki języka polskiego. Spotkania językowe prowadzone są przez mieszkańców Wrocławia - Wolontariuszy w ponad 70 miejscach udostępnianych bezpłatnie przez Partnerów kampanii (restauracje, kawiarnie, miejsca udostępniane przez samorząd, ngo, kościoły i związki wyznaniowe).