Przejdź do treści

Onkowolontariat - czasem wystarczy rozmowa
Dobrze że jesteś

Opis:

Jeśli ktoś chciałby dołączyć do naszego zespołu wrocławskich onkowolontariuszy to zapraszamy na spotkania informacyjne. Wspieramy pacjentów głównie rozmową, czasem czytamy im lub robimy zakupy. Wolontariusze Fundacji DOBRZE ŻE JESTEŚ pracują na rzecz godnego życia w chorobie i godnego umierania w szpitalach na oddziałach hematologii onkologii w całej Polsce. TY również możesz mieć w tym swój udział! Jak? Przyjdź na spotkanie informacyjne i dowiedz się jak dołączyć do Fundacji DOBRZE ŻE JESTEŚ.

Zadania:

  • pomoc w codziennych czynnościach takich jak: zakupy, dowóz na badania, kontakt z rodziną,
  • dajemy przede wszystkim swoją obecność, czas, rozmowę, wsparcie emocjonalne.

Czas trwania:

Rekrutacja stała

Dodatkowe informacje:

Uwaga: Do pracy w szpitalach mogą wejść tylko wolontariusze zaszczepieni przeciwko Covid 19, co podyktowane jest wymogiem placówek z którymi współpracujemy. Oferta dla osób powyżej 16 roku życia, za zgodą rodzica. Spotkania informacyjne dla zainteresowanych odbędą się 14 października o godz. 18:00 oraz 23 października o godz. 11:00 w Czasoprzestrzeni, przy ul. Tramwajowej 1-3.

Korzyści dla wolontariusza:

  • Prowadzimy profesjonalne szkolenie z onkowolontariatu, można uzyskać certyfikat i kształcić się w tym zakresie.

Miejsce wolontariatu:

Wrocław

Kategorie:

Zdrowie

Tagi:

Dla niepełnoletnich

Kontakt:

Noemi Lech
wroclaw@dobrzezejestes.pl
tel. 793 500 222

Zobacz również

2021-10-30
Inne, Kultura
W dniach 30 października oraz 1 listopada br., przy wsparciu szeregu organizacji pozarządowych oraz środowisk szkolnych i akademickich, organizujemy po raz kolejny na terenie cmentarzy w całej Polsce dobroczynną kwestę. Zgromadzone środki zostaną wykorzystane na działalność statutową naszej Fundacji, a w szczególności w zakresie renowacji polskich grobów znajdujących się na terenie Ukrainy oraz innych obiektów stanowiących polskie dziedzictwo kulturowe na Kresach.
2021-10-28
Kultura, Osoby z niepełnosprawnością
To wydarzenie będzie niecodzienną okazją do międzynarodowej wymiany praktyk oraz doświadczeń teatralnych w środowisku penitencjarnym. Festiwal "Granice" to jedna z pierwszych tego typu inicjatyw w Europie, budująca platformę do podjęcia dialogu w obszarze teatru więziennego oraz promująca tę formę na szerszą skalę. W ramach festiwalu odbędą się pokazy pracy, spektakle, warsztaty, spotkania oraz dyskusje dotyczące różnych podejść do tematu teatru w więzieniu i jego przyszłości.