Przejdź do treści

Przełam samotność seniorów! Poszukujemy wolontariuszy towarzyszących
Stowarzyszenie mali bracia Ubogich

Opis:

W Polsce działamy od 2003 roku, opiekując się setkami seniorów w ramach Programu TWOJA OBECNOŚĆ POMAGA MI ŻYĆ. Jego kwintesencją jest zorganizowany wolontariat towarzyszący, który polega na regularnych wizytach wolontariuszy w domach osób starszych z poczuciem osamotnienia. Celem wizyt jest wspólne spędzanie czasu: rozmowy, spacery czy granie w gry - co kto lubi 🙂 Jeśli chcesz zrobić coś dobrego, poświęcić odrobinę swojego wolnego czasu - zgłoś się do Stowarzyszenia mali bracia Ubogich!

Zadania:

  • Regularne (minimum raz w tygodniu) odwiedziny w miejscu zamieszkania seniora
  • Nawiązanie relacji, rozmowy przy kawie/herbacie, wsparcie na duchu
  • Opcjonalnie: organizowanie spacerów, wyjść do kina, do teatru

Czas trwania:

Rekrutacja stała

Dodatkowe informacje:

Poszukujemy osób pełnoletnich, dyspozycyjnych minimum 2 godziny tygodniowo. Poszukujemy osób, które mogą odwiedzać seniorów w dzielnicach: Krzyki, Osobowice, Sępolno, Grabiszyn, Śródmieście, Klecina, Przedmieście Oławskie, Kowale.

Korzyści dla wolontariusza:

  • Porozumienie o współpracy
  • Szkolenie wprowadzające
  • Szkolenia tematyczne np. budowanie relacji; symulator starości; pierwsza pomoc
  • Spotkania z superwizorem
  • Zdobycie doświadczenia w pracy z osobami starszymi

Miejsce wolontariatu:

Wrocław

Kategorie:

Seniorzy

Tagi:

Najpilniejsze

Kontakt:

Marta Łopatniuk
wolontariatwroclaw@malibracia.org.pl
tel. 731 102 062

Zobacz również

2022-05-31
Kultura
Poszukujemy wolontariuszy i wolontariuszek do pomocy podczas premiery nowej książki Olgi Tokarczuk, 2 czerwca 2022 roku w Hali Stulecia we Wrocławiu. Jeśli masz minimum 16 lat, chcesz uczestniczyć w wielkiej literackiej imprezie, wraz z Fundacją Olgi Tokarczuk, Wydawnictwem Literackim, Wrocławskim Domem Literatury i Wrocławiem Miastem Literatury UNESCO, wyślij swoje zgłoszenie na adres: info@literatura.wroclaw.pl
2022-07-20
Kultura
Odważne kino artystyczne, hity światowych festiwali, nowe filmy bezkompromisowych wizjonerów. Do tego wystawy, działania artystyczne, spotkania i dyskusje z udziałem sław polskiego i światowego kina. 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty to jedno z najważniejszych i największych wydarzeń filmowych w Polsce, a przede wszystkim miejsce z niepodrabialną atmosferą, gdzie rodzi się mnóstwo wspaniałych przyjaźni.